Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > LPG Başlıkları

Bursagaz Öğrencilere Doğal Gazın Kimyasını Anlattı!

Güncelleme :01.12.2017

Bursagaz, üniversite iş birlikleriyle geleceğin doğal gaz profesyonellerini sektöre hazırlamaya devam ediyor. Uludağ Üniversitesi Doğal gaz ve Sıhhi Tesisat Bölümü’nde “Doğal Gaz Kimya” başlıklı bir eğitim gerçekleştiren Bursagaz, doğal gaz moleküllerinin yapılarını öğrencilere 3 boyutlu modellerle gösterdi. Çevresel boyutta bir sürdürülebilirlik için emisyon takibinin önemini de öğrencilere aktaran Bursagaz, güvenli doğal gaz kullanımına da dikkat çekti. Bursagaz, üniversite iş birlikleriyle geleceğin profesyonellerini sektöre hazırlamayı hedefliyor.
 

Üniversite iş birliklerine hız kesmeden devam eden Bursagaz, geleceğin profesyonellerini doğal gaz sektörüne hazırlayan eğitimlerine bir yenisini daha ekledi. Uludağ Üniversitesi öğrencilerine “Doğal Gaz Kimya” adı altında bir eğitim veren Bursagaz İş Mükemmelliği Ekibi, doğal gaz moleküllerinin 3 boyutlu yapılarını öğrencilere modeller aracılığıyla gösterdi. Bursagaz İş Mükemmelliği Temsilcisi ve Kimyager Murat Aksum’un doğal gazın ve bileşenlerinin kimyasını anlattığı “Doğal Gaz Kimya” eğitimi, konu ve kapsam bakımından da bir ilk olma özelliği taşıyor. Uludağ Üniversitesi Doğalgaz ve Sıhhi Tesisat Bölümü’nden 15 öğrenci ve 2 akademisyenin katıldığı eğitimde, çevresel boyutta sürdürülebilirlik için büyük önem taşıyan emisyon takibi konusuna değinen Bursagaz, güvenli doğal gaz kullanımına da dikkat çekti.
 

Mesleki eğitime Bursagaz desteği


Gerçekleştirdikleri eğitimlerle geleceğin profesyonellerini doğal gaz sektörüne en iyi şekilde hazırlamayı amaçladıklarını belirten Bursagaz İş Mükemmelliği Birim Yöneticisi Tuğçe Balarısı; “Uludağ Üniversitesi öğrencilerine her dönem farklı eğitimler veriyoruz. İş Mükemmelliği Ekibimizle doğal gazın kimyasını anlattığımız “Doğal Gaz Kimya” eğitimimiz ise konu olarak bir ilk olma özelliği taşıyor. “Doğal Gaz Kimya” eğitimimizi yeni gelen öğrenciler için tekrar uygulamak planlarımız arasında. EWE Turkey Holding ve Grup Şirketleri için eğitim her zaman öncelik olarak gelmiştir. Ülkemizin geleceğini eğitim ve öğretimin şekillendireceği bilinciyle, üniversite iş birliklerine ve farklı konulardaki eğitimlerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.


Daha önce doğal gaz mevzuatı, acil müdahale, bakım-arıza ve doğalgaz şebekesi bakım faaliyetleri gibi konularda eğitimler veren Bursagaz, üniversite öğrencilerini doğal gaz sektörüne hazırlamaya devam edecek.
 

 

Bu haber 719 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Kamudan enerji ve madencilik sektörlerine 8.5 milyar TL kaynak... 20.01.2018
2018’de günlük küresel petrol talebi 100 milyon varil olması bekleniyor... 20.01.2018
Mepsan, Kadoil’in çözüm ortağı olmaya devam ediyor!... 18.01.2018
Mercedes-Benz Türk, yenilediği Tourismo otobüsleri ile pazara iddialı bir giriş yapıyor... 18.01.2018
TürkAkım doğalgaz alım terminalinin inşaatına başlandı... 17.01.2018
Aygaz, Online Satış Dönemini Başlattı... 17.01.2018
Ulusal Stok Yükümlülüğü ile ilgili PÜİS açıklama yaptı... 17.01.2018
YASED Ankara´da 4 Bakanlık ile `Uluslararası Yatırımcılarla İstişare Toplantısı... 17.01.2018
EPDK limitleri düşürdü, hane halkına iki faturaya yakın tasarruf geldi!... 17.01.2018
Zorlu Holding'den çocuklara özel yaratıcı yazarlık eğitimi... 17.01.2018
Fillo Lojistik’e Yeni Genel Müdür... 17.01.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.