Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ticari Araçlar Başlıkları

Mercedes G 300 Serisi Gücünü General Tire´dan Alacak

Güncelleme :23.12.2017

 Alman otomobil üreticisi Mercedes, G 300 serisinde General Tire´ın Grabber AT² lastiklerinin kalitesiyle buluşuyor. Arazide yüksek kavrama gücüne ve kara yolunda güvenli yol tutuşuna sahip olan Grabber AT² lastikleri, Mercedes, G Serisi´yle birleşerek gücünü zirveye taşıyor.

 

Continental bünyesinde yer alan, Amerikan kökenli General Tire markası, Mercedes-Benz G sınıfına orijinal ekipmanda lastik tedariğine başlıyor. Güçlü otomobil markası Mercedes-Benz´in G sınıfı otomobilleri artık fabrikadan General Tire´ın LT 265/75 R 16 ebatında bütün arazilere uygun Grabber AT² lastiğiyle çıkıyor. Grabber AT² Mercedes bayilerinden de sipariş edilebiliyor.

"Çok özel bir kalite damgası"

Önemli gelişmeyi değerlendiren General Tire EMEA Bölgesi İş Geliştirme Müdürü Matthias Bartz;"Mercedes-Benz orijinal ekipman ve yenileme pazarlarındaki çıtasını yükseltmeye devam ediyor. Mercedes´in bu onayı, bizim için çok özel bir kalite damgası anlamına geliyor. Avrupa´nın lider arazi aracı üreticilerinden Mercedes-Benz, General Tire`in 4x4 lastikleri üretiminde yüz yılı aşkın tecrübesini tercih etti. Bu bizim için gurur verici bir şey" dedi.

Gücü tasarımında gizli!

Dayanıklı kauçuk hamur bileşimiyle geliştirilen Grabber AT², yollarda olduğu kadar arazide de güçlü yönlerini sergiliyor. Güçlü sırt bloklarının yükseldiği beş adet çevresel kanalıyla maksimum kavrama gücü sağlarken gürültü oluşumunu da azaltan Grabber AT², aynı zamanda engebeli arazide yüksek çekiş gücü sağlayacak şekilde tasarlandı. Grabber AT², güçlendirilmiş sırt bloklarıyla yol tutuşunu dengeli hale getirirken direksiyon manevralarında da yüksek kilometre performansı garanti ediyor. 13,5 mm gibi yüksek diş derinliğine rağmen lastiğin hamur bileşimi, keskin kenarlı yüzeylerde hasarlanmaya karşı güçlü direnç gösteriyor. Grabber AT²`nin üç katmanlı yapısı ve dayanıklı yanağı, taşlı arazide dahi lastiklerin güvenli ve uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

 

Bu haber 946 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Mepsan, Kalite ve Güvenlik Sertifikalarına Yenilerini Eklemeye Devam Ediyor…... 20.07.2018
BP Shop’lardan futbol topu alan herkese sürpriz hediyeler kazanma şansı!... 20.07.2018
Hacıoğulları Beton güvenli akaryakit ikmal sistemlerinde Turpak Kalitesi ile yoluna devam ediyor ... 20.07.2018
Çoban Tur|Boltaş’a 40 adet Mercedes-Benz Actros teslim edildi ... 20.07.2018
Akaryakıt fiyatlarında gerçekleşen artış, araç sahiplerine 15 milyar TL’lik ek maliyet yarattı ... 20.07.2018
49 ülkede tüm marka araçlar için geçerli ATP sertifika testlerini Tırsan yapacak... 20.07.2018
TOTAL ile çocuklar tarihi yerinde öğreniyor, Antik Kent Smyrna geleceğe ışık tutuyor ... 20.07.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.