Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ekipman Başlıkları

Kritik Operasyonlarda Enerji Devamlılığı Tekser ile Emin Ellerde !

Güncelleme :25.12.2017

 Tekser A.Ş., akaryakıt sistemleri alanındaki 21 yılık tecrübesi ile, tesisler için acil durumlarda enerji devamlılığının güvence altında tutuyor.

 Tüm tesisler için enerji devamlılığının birinci öncelikli konu olduğu günümüzde, firmalar, jeneratör, drups, brülör gibi sistemlerinin acil durumlar için her an hazır olmasını beklemektedir. Tekser A.Ş., akaryakıt sistemleri alanındaki 21 yılık tecrübesi ile, tesisler için acil durumlarda enerji devamlılığının güvence altında tutuyor.

Jeneratör ve diğer akaryakıt ile çalışan sistemlerin, mekanik, elektrik ve PLC otomasyon sistemlerinde, hem projelendirme hem de kurulum aşamasında faaliyet gösteren Tekser,  tesislerin fiziksel durumuna ve müşteri taleplerine mühendislik ekibi ile çözümler sunuyor ve müşterilerinin tesis güvenliği ve sistem verimliliği açısından en optimum çözüme ulaşmasını sağlıyor.

 Kritik operasyon kodu ile faaliyetlerini sürdüren kamu kuruluşlarına, hastanelere, fabrikalara, veri merkezlerine ve benzer tesislere, kaliteli ekipman ve kaliteli mühendislik ilkesini taşıyan Tekser, ATEX gereksinimlerine ve SEÇ kurallarına her noktada riayet ederek, hem tesis, hem de personel için güvenliği en ön planda tutuyor. Bu anlamda, tesis güvenliği için en önemli konulardan birisi olan kaçak önleme sisteminin mutlaka kullanılması gerektiği belirten Tekser Endüstriyel Projeler Müdürü Sercan Erten, “ Tekser olarak, çift cidarlı tankları, tank ve hat kaçak algılama sistemlerini, kaçak dedekörleri gibi sistemleri, bu tip tesislerde olmazsa olmaz olarak görüyoruz.” diye belirtti. Ayrıca dizel yakıtın yapısı gereği kısa bir süre içinde rafineri speklerinden uzaklaşma eğilimine geçtiğini belirten Erten, “ bu tip tesislerde yakıtın tam gerektiği zamanda, sistemi sorunsuz çalıştırabilmesi ve sistem komponentlerine zarar vermemesi için sürekli bir filtrasyon işlemine tabi tutulması gerekiyor.” diye ekledi.

 Geçtiğimiz dönemde başarı ile tamamlamış olduğu hastane, fabrika, kamu kurumu ve veri merkezi projelerine ek olarak Tekser, ülkemizin önde gelen bir finans kuruluşu ile İstanbul’da yapılmakta olan Veri Merkezi Projesi içerisindeki tüm akaryakıt depolama, elektrik ve PLC otomasyon sistemi konusunda anlaşma sağlamış ve faaliyetlerine başlamıştır.

Bu haber 1629 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Mepsan, Kalite ve Güvenlik Sertifikalarına Yenilerini Eklemeye Devam Ediyor…... 20.07.2018
BP Shop’lardan futbol topu alan herkese sürpriz hediyeler kazanma şansı!... 20.07.2018
Hacıoğulları Beton güvenli akaryakit ikmal sistemlerinde Turpak Kalitesi ile yoluna devam ediyor ... 20.07.2018
Çoban Tur|Boltaş’a 40 adet Mercedes-Benz Actros teslim edildi ... 20.07.2018
Akaryakıt fiyatlarında gerçekleşen artış, araç sahiplerine 15 milyar TL’lik ek maliyet yarattı ... 20.07.2018
49 ülkede tüm marka araçlar için geçerli ATP sertifika testlerini Tırsan yapacak... 20.07.2018
TOTAL ile çocuklar tarihi yerinde öğreniyor, Antik Kent Smyrna geleceğe ışık tutuyor ... 20.07.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.