Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ekipman Başlıkları

Kritik Operasyonlarda Enerji Devamlılığı Tekser ile Emin Ellerde !

Güncelleme :25.12.2017

 Tekser A.Ş., akaryakıt sistemleri alanındaki 21 yılık tecrübesi ile, tesisler için acil durumlarda enerji devamlılığının güvence altında tutuyor.

 Tüm tesisler için enerji devamlılığının birinci öncelikli konu olduğu günümüzde, firmalar, jeneratör, drups, brülör gibi sistemlerinin acil durumlar için her an hazır olmasını beklemektedir. Tekser A.Ş., akaryakıt sistemleri alanındaki 21 yılık tecrübesi ile, tesisler için acil durumlarda enerji devamlılığının güvence altında tutuyor.

Jeneratör ve diğer akaryakıt ile çalışan sistemlerin, mekanik, elektrik ve PLC otomasyon sistemlerinde, hem projelendirme hem de kurulum aşamasında faaliyet gösteren Tekser,  tesislerin fiziksel durumuna ve müşteri taleplerine mühendislik ekibi ile çözümler sunuyor ve müşterilerinin tesis güvenliği ve sistem verimliliği açısından en optimum çözüme ulaşmasını sağlıyor.

 Kritik operasyon kodu ile faaliyetlerini sürdüren kamu kuruluşlarına, hastanelere, fabrikalara, veri merkezlerine ve benzer tesislere, kaliteli ekipman ve kaliteli mühendislik ilkesini taşıyan Tekser, ATEX gereksinimlerine ve SEÇ kurallarına her noktada riayet ederek, hem tesis, hem de personel için güvenliği en ön planda tutuyor. Bu anlamda, tesis güvenliği için en önemli konulardan birisi olan kaçak önleme sisteminin mutlaka kullanılması gerektiği belirten Tekser Endüstriyel Projeler Müdürü Sercan Erten, “ Tekser olarak, çift cidarlı tankları, tank ve hat kaçak algılama sistemlerini, kaçak dedekörleri gibi sistemleri, bu tip tesislerde olmazsa olmaz olarak görüyoruz.” diye belirtti. Ayrıca dizel yakıtın yapısı gereği kısa bir süre içinde rafineri speklerinden uzaklaşma eğilimine geçtiğini belirten Erten, “ bu tip tesislerde yakıtın tam gerektiği zamanda, sistemi sorunsuz çalıştırabilmesi ve sistem komponentlerine zarar vermemesi için sürekli bir filtrasyon işlemine tabi tutulması gerekiyor.” diye ekledi.

 Geçtiğimiz dönemde başarı ile tamamlamış olduğu hastane, fabrika, kamu kurumu ve veri merkezi projelerine ek olarak Tekser, ülkemizin önde gelen bir finans kuruluşu ile İstanbul’da yapılmakta olan Veri Merkezi Projesi içerisindeki tüm akaryakıt depolama, elektrik ve PLC otomasyon sistemi konusunda anlaşma sağlamış ve faaliyetlerine başlamıştır.

Bu haber 1498 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
"Elektrikte Avrupa´ya kıyasla 10 kat hızlı büyüyoruz"... 24.04.2018
Alişan Logistics, kendi işine odaklanmak için Tırsan Filotır’ dedi... 24.04.2018
TAYSAD Başkanı Alper Kanca: “Tedarik sanayi olmadan ana sanayide büyüme düşünülemez”... 24.04.2018
Tora, 2018 BP Bakım Demosunu Gerçekleştiriyor... 24.04.2018
Dr. Fatih Birol, "Yatırımların doğru yönlendirilmesi için desteğe hazırız" ... 24.04.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.