Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Kadoil’den Farkındalık Yaratan Kampanya

Güncelleme :15.01.2018

Kadoil sürücülerin yol güvenliğini sağlamak ve trafik kazalarını en aza indirmek için farkındalık yarattığı “Takip Mesafesi” sosyal sorumluluk projesine bir yenisini daha ekledi.  
 

Kadoil’in 22 Aralık – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında yeni yıl nedeniyle yılbaşı gecesini dışarıda geçirmeyi tercih eden vatandaşların araçlarını evde bırakmalarına yönelik sosyal medya üzerinde başlattığı sosyal sorumluluk projesinin talihlileri 75 TL değerindeki akaryakıt hediye çeklerini teslim aldı.


Kadoil sürücülerin yol güvenliğini sağlamak ve trafik kazalarını en aza indirmek için farkındalık yarattığı “Takip Mesafesi” sosyal sorumluluk projesine bir yenisini daha ekledi.  


Kadoil,‘’Bu akşam ayrı takılalım” temalı projesi ile sürücülerin yılbaşı gecesi araç kullanmaması uyarısı ile alkol kullanımı ya da uykusuzluktan  kaynaklanan üzücü olayların yaşanmaması konusunda toplumda farkındalık yaratmayı hedefledi.  Sosyal medya üzerinden gerçekleştiridiği çekiliş kampanyasına yoğun katılım sağlandı. Kadoil, kampanya sonrası gerçekleştirdiği çekiliş ile şanslı 18 kişiye 2018 yılının ilk hediyesi olan 75 TL değerindeki yakıt  çeklerini verdi.


Kadoil Genel Müdür Yardımcısı Altuğ Teközgen: ‘’Yaptığımız araştırmalar sonucunda yılbaşı gecesi Türkiye’de trafik kazalarının en büyük nedenleri arasında uykulu ve alkollü araç kullanımı olduğunu gördük ve bu konuya dikkat çekmek için böyle bir projeye imza attık. Bu konuya ve tehlikeye karşı farkındalık yaratmak ve duyarlı olmak için sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiğimiz kampanyaya katılım oranının yüksek olması toplumda böyle bir bilincin olduğu konusunda bizleri sevindirdi. Ülke genelinde gerçekleştirdiğimiz yarışmada katılımcıların, Kadoil sosyal medya hesaplarından sosyal sorumluluk bilinci ile oluşturulan mesajların paylaşılmasını isteyerek bir çok insanın hayatına dokunmak istedik. Bu tarz sosyal sorumluluk projelerine devam edeceğiz.’’ diye konuştu.

Kampanya sonucunda  hediye çeki kazanan şanslı 18 talihli ödüllerini istasyon yetkililerinden teslim aldı. Adana’dan kampanyaya katılım sağlayarak kazanan şanslı 18 kişiden biri olan Aslı Yılmaz , ‘’Yılbaşı gecesi için mekan araştırması yaparken Kadoil’in gerçekleştirdiği bu kampanyayı fark ettim ve kampanyanın daha fazla yayılması için paylaşımda bulundum.Çekiliş sonucuyla şanslı 18 kişiden biri oldum. Öncelikle trafik kazalarına farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir sosyal sorumluluk projesini başlatan Kadoil’e teşekkür ederim.’’ İfadelerini kullandı.Kampanyaya İzmir’den katılım sağlayarak akaryakıt hediye çeki kazanan Hasan Öztürk ise duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti,’’ Çok aktif Facebook kullanıcısıyım, facebook sayfamda gezinirken bir arkadaşım Kadoil’in gerçekleştirmiş olduğu kampanyayı paylaştığını gördüm, paylaşım dikkatimi çekince böyle bir mesajın yayılmasında katkımın olmasını istedim.  Açıkçası ödül kazanmak için paylaşımda bulunmadım. Ancak sonuçlar açıklanınca listede adımı gördüğümde çok mutlu oldum. Kadoil’e teşekkür eder, bu tarz sosyal sorumluluk projelerlerle kampanyalaa devam etmelerini umuyorum.’’

 

Bu haber 1238 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Opet Fuchs, TÜMKAF’ta geleceğin mühendisleri ile buluştu ... 17.10.2018
Eti Lojistik’e 20 adet Mercedes-Benz Actros 1842 LS teslim edildi ... 17.10.2018
Türkiye Petrolleri LPG Dispenser Konusunda da “MEPSAN” dedi ... 17.10.2018
TANAP´tan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) kapsamında yeni anlaşmalar... 16.10.2018
Mercedes-Benz X-Class ile X-Macera başlıyor!... 16.10.2018
Bozankaya, Latin Amerika´ya Yerli Üretim araç satışı için düğmeye bastı... 16.10.2018
Üretim Tesislerinin Temel Hedeflerinden Biri, Kendi Enerjilerini Üretmek Olmalı... 16.10.2018
Optifuel Lab 3, Yakıt Tüketimini Yüzde 13 Azaltmayı Hedefliyor... 16.10.2018
Ekol, İstanbul Avrupa Yakası’ndaki ofislerini bir araya topladı... 16.10.2018
DAF Yeni Ürün Koleksiyonunu Tanıttı... 16.10.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.