Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ekipman Başlıkları

Tekser SEÇ-G Birimi Faaliyetlerine Hızla Devam Ediyor

Güncelleme :23.01.2018

Tekser, şirket çalışanları ve çalışma sahalarındaki muhtemel unsurlar için bütün çalışmalarını sağlık, emniyet ve çevre odaklı yürüterek hızla büyümeye devam ediyor.
 

Kurumsal olarak dağıtım kuruluşları ile çalışmış olmanın getirdiği sorumluluk ve yaptığı işin çok tehlikeli sınıfta yer alması sebebi ile Tekser, şirket çalışanları ve çalışma sahalarındaki muhtemel unsurlar için bütün çalışmalarını sağlık, emniyet ve çevre odaklı yürüterek hızla büyümeye devam ediyor.
BP Petrolleri, Petrol Ofisi ve Opet gibi Türkiye'nin önde gelen akaryakıt dağıtım kuruluşları tarafından akredite olan TEKSER, SEÇ-G kapsamında da bütün çalışmalarını bu sorumluluk bilinciyle yürütmektedir.
2017 şirket içi SEÇ-G değerlendirme toplantısında görüşlerini aldığımız Ufuk Harmanbaşı, 2017 yılını şu şekilde değerlendirdi:
" 2017 yılı, yılbaşında bayi toplantımızda da belirttiğimiz üzere SEÇ-G farkındalık yılı olarak geçti. En alttaki takım arkadaşlarımızdan en üstteki  yönetici kademesine kadar, gerek önleyici gerekse de eğitici faaliyetlerin içerisinde bulunduğumuz,yoğun ama bir o kadar da verimli bir yılı arkamızda bıraktık.
Bu çerçevede yıl boyunca, bölgesel SEÇ-G eğitim ve farkındalık toplantıları, periyodik eğitimler, tatbikat ve sınavlar, birçok saha denetimi ve düzeltici faaliyetler gerçekleştirdik. Ayrıca 25 Eylül - 13 Ekim tarihleri arasında ise, tüm bayilerimizin katılımı ile 3 hafta boyunca gruplar halinde gerçekleştirdiğimiz eğitim organizasyonumuza toplam da 120 kişi katılım sağladı.

Bu eğitim kapsamında;


1.    SEÇ-G Eğitimleri
2.    Yangından Korunma Eğitimleri
3.    Temel İlkyardım Eğitimleri
4.    Sağlık Raporları
5.    Defansif Sürüş Eğitimleri
6.    Kapalı Alanlarda Güvenli Çalışma Eğitimleri
7.    Yüksekte Çalışma Eğitimleri
8.    Ateşli Çalışmalarda Güvenlik Eğitimleri
9.    Elektrik İşlerinde Güvenlik Eğitimleri
10.    Tripod Kullanma Eğitimleri verilmiştir."

Ufuk Harmanbaşı, SEÇ-G biriminin yıllık faaliyet değerlendirmelerini şu şekilde tamamladı:
"Akaryakıt, LPG ve CNG istasyonları noktasında komple çözüm ortağı olan Tekser, multi disipliner bir sistemde çalışmalarına devam ederek, bütün ürün ve hizmetleri bu felsefe ile sunmaktadır. Birçok avantajı mevcut kılan bu durum, sorumluklarını da beraberinde getirmektedir.
Bu sorumlulukların getirdiği bilinç ile yaptığımız çalışmalar meyvesini verdi ve önemli akaryakıt dağıtım kuruluşları tarafından gerçekleştirilen saha değerlendirme puanlarımız hızla artış gösterdi.
Yıl sonu itibariyle saha değerlendirme ortalamamız %95 ler seviyesine ulaşmış bulunmaktadır.
Bizler ise saha çalışanlarımızı yalnız bırakmıyor, kendi içimizde denetlemelere hızla devam ederek, eksikliklerimizi tespit ediyoruz. Yıllık yaklaşık 100 adet saha denetimi gerçekleştirerek,akabinde hızlı aksiyonlar alıp eksikliklerimizi giderme yolunda ilerliyoruz."

 

 

Bu haber 1948 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Lassa, Binlerce Uzun Yol Şoförüyle Bir Araya Geldi... 21.09.2018
OKT Trailer, Yeni Marka Konumlandırmasıyla IAA 2018’de!... 21.09.2018
Kadoil bayileriniden geleneksel Odessa çıkartması... 21.09.2018
Çiftay İnşaat’a 150 Adet Yeni Mercedes-Benz Araç Teslim Edildi... 21.09.2018
TORA SEÇ 4.0... 21.09.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.