Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Genç Kadın Kariyer Günü, BP ve Castrol’ün sponsorluğunda gerçekleşti

Güncelleme :07.03.2018

TurkishWIN tarafından dördüncüsü düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek kadın odaklı etkinliği 'Genç Kadın Kariyer Günü' BP ve Castrol’ün altın sponsorluğunda Maltepe Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 1500 kişinin katılımıyla, “O yaparsa ben de yaparım!” mottosuyla düzenlenen etkinliğe, BP Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Şule Taşçıoğlu da konuşmacı olarak katılarak, ilham verici ve yol gösterici kariyer hikayesini gençlerle paylaştı.
 

Kadınların iş hayatına daha aktif katılımlarını amaçlayan BP Castrol Türkiye, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek kadın odaklı etkinliği 'Genç Kadın Kariyer Günü'nün altın sponsoru oldu. Türkiye ile farklı ülkelerden kadınların birbirlerine bağlanarak ilham ve güç verdikleri, ilk uluslararası iletişim ağı olan TurkishWIN’e kurumsal üyeliğini Şubat 2018 itibarıyla başlatan BP Castrol Türkiye, bu kapsamda kadınların iş hayatına daha aktif katılımına yönelik düzenlenecek etkinlik ve faaliyetlere katkı sunacak.
 
Böylesi önemli bir platformda yer alarak, kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımlarına katkı sağladıkları için mutluluk duyduğunu belirten BP Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Şule Taşçıoğlu, iş birliği hakkında şunları söyledi: “BP Türkiye olarak, şirketimizin kadınlara yönelik dünya çapında uyguladığı politikalar çerçevesinde şimdi de Türkiye’de önemli bir işbirliğini hayata geçiriyoruz. TurkishWIN iş birliğimiz kapsamında, daha çok erkek egemen enerji sektöründe toplumsal cinsiyet alanında daha eşit, kadınların daha fazla yer aldığı bir noktaya gelmeyi arzu ediyoruz. Hali hazırda kadın çalışanlarımıza yönelik birçok uygulamayı hayata geçirdik. Bu yıl iş adımlarımızı, kadın çalışanlarımıza ve onların projelerine ayırdık. Geçen sene, Kadında Bırak adlı tiyatro oyunumuzla BP-Castrol Tiyatro Kulübü ile Kadınlar Günü’nü kutladık, topladığımız bağışlarla UNICEF ile birlikte kız çocuklarının eğitimine destek olduk. Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı sosyal yatırım programı kapsamında 5000'in üzerinde kadınımıza sağlık, hijyen ve gıda muhafaza teknikleri konularında eğitimler verdik. Ayrıca BP’nin global çapta uyguladığı “Kadın Yeteneğini Geliştirme Programı “ (Female Talent Programme) aracılığı ile ilham alıp kadın çalışanlarımızın hem kariyerlerine yön vermelerinde hem de bilgi birikim ve yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmaya devam ediyoruz. BP olarak, gelecekte refah düzeyi ve kalkınmanın kadın erkek eşitliğiyle birlikte daha da artacağına inanıyoruz. Bu anlayış ile sektörümüze rol model olmaya, genç kadınlara ilham vermeye devam edeceğiz”
 
TurkishWIN için iş hayatında başarılı olmuş kadınların başarı hikayelerini çoğaltmanın ve paylaşmanın çok önemli olduğunu ifade eden TurkishWIN Topluluğu Kurucusu Melek Pulatkonak ise, "Kadın konusunda global çapta birçok çalışma yürüten BP Castrol'ün TurkishWIN platformuna katılmasından ve katkı sunmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Kurulduğu günden bu yana giderek büyüyen ve binlerce kadına ulaşan, tüm kadınları bir araya getiren global bir kızkardeşlik network’ü ve ilk uluslararası iletişim ağı olarak, BP Türkiye’de kadınların iş hayatına daha aktif katılımları için ilham verecek ve paylaşacak önemli hikayeler, hayata geçirilecek yeni fikirler olduğuna inanıyoruz. Toplumun %50’sini oluşturan kadınların, Türkiye’nin istihdamda kullanmadığı en büyük doğal kaynak olduğuna inanıyoruz. Zaman, bu doğal kaynağı ekonominin büyümesi için Türkiye‘ye kazandırma zamanı. Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz 'Genç Kadın Kariyer Günü'nde BP Castrol’e tüm katkıları için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
Türkiye ile aile, kültür ve profesyonel bağları olan kadınları bir araya getiren ilk uluslararası iletişim ağı TurkishWIN tarafından hayata geçirilen 'Genç Kadın Kariyer Günü'nde bu yıl birbirinden değerli iş kadınları ilham verici ve yol gösterici hikayelerini katılımcılarla paylaştı. Bin 500 kadın ve erkek öğrencinin katıldığı kariyer gününde, 30’dan fazla konuşmacı deneyimlerini anlattı. 35’ten fazla şirketin de yer aldığı etkinlikte öğrenciler kurum temsilcileriyle birebir görüşme, iş ve staj başvurusu yapma imkanı da buldu. Ayrıca, 81 öğrenciye (şehirlerarası) ulaşım bursu sağlandı.

 

Bu haber 1372 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Benzine 13 kuruş zam yapıldı... 18.03.2019
Brisa Kooperatif Turnesi Başladı: 7 bölge, 7 bin km yol... 18.03.2019
THY’den Toprak Turizm’e bir ödül daha ... 18.03.2019
Enerjisa Enerji Kadın İstihdamı ile ‘Örnek Şirket’ Oldu... 18.03.2019
Mercedes-Benz Türk Ticari Araç Ürün Grubu’a Yeni Yönetici Atamaları Yapıldı... 18.03.2019
Pompada kaçağa geçit yok... 18.03.2019

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.