Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Ekipman Başlıkları

İnterpet, 17020 A Sınıfı Akreditasyon Denetiminden Sıfır Hatayla Geçti

Güncelleme :28.04.2018

 “Vakum Akustik Sızdırmazlık Tank Testleri”nde 2016 yılından beri İAS tarafından akredite bir firma olduklarını açıklayan Dura, bu alanda bugüne kadar 3 denetim geçirdiklerini söyledi.

Mühendislik ve ekipman alanındaki ürün ve hizmetleriyle akaryakıt sektörünün en çok tercih edilen firmalarından birisi olan İnterpet, sektöre sunduğu ürünler ve verdiği hizmetleri belgelendirerek müşterilerinin ihtiyaçlarına en doğru çözümleri sunmakta. Belgelendirme alanındaki çalışmalarına büyük önem veren İnterpet, en son olarak 17020 A Sınıfı Akreditasyon Denetiminden Sıfır Hatayla Geçti. Gerçekleştirilen denetimle ilgili gazetemize açıklama yapan İnterpet’in Kalite Güvence ve SEÇ Müdürü Demet DURA,  yılda bir kez akreditasyon denetiminden geçtiklerini, 3 gün boyunca tüm ekiplerinin ve içyapılarının denetlendiğini söyledi. 

    TSE EN ISO 17020 standarttır diyen Dura, bu standarda istinaden bir akreditasyonumuz mevcut. Bu akreditasyon kapsamında da “Vakum Akustik Tank Testleri”ni gerçekleştiriyoruz. Vakum akustik testleri akaryakıt istasyonlarındaki akaryakıt tanklarının sızdırmazlık testlerini içerir. Bu testleri hem kalitesel olarak hem de herhangi bir uygulama açısından bir sıkıntı yaşamadan geçirmiş durumdayız. Genel olarak baktığımızda hem sahadaki ekiplerimiz hem de burada hazırladığımız dökümantasyonumuz denetlendi. 3 gün boyunca sıkı bir denetime tabi tutulduk. Bu denetim süreci bizim açımızdan zor bir süreç oldu. Tüm çalışanlarımızla beraber bu süreci başarılı ve sorunsuz olarak atlattık. Denetim 14-15-16 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi. 3 gün boyunca hem ofis hem de saha alanındaki çalışmalarımız 2 farklı ekip halinde 2 denetçi tarafından denetime tabi tutuldu. Benim sorumluluk alanım olan kalite sistemimizle ilgili farklı bir kişi tarafından denetlenirken; Teknik müdürümüz Oğuzhan Altuntaş da yapmış olduğu raporlar ve uygulama üzerine denetime tabi tutuldu. Bu denetimin akabinde de sıfır uygunsuzlukla akreditasyon belgemizin yenilenmesine karar verildi. Bu denetimden sıfır hatayla çıkmak bizim biçin büyük bir başarıdır. Genelde akreditasyon denetimlerinde hep uygunsuzluk çıkar. Bundan dolayı 3 gün boyunca süren denetimlerden sıfır hatayla çıkmış olmamız bizim için ayrı bir önem taşımakta. Bu yüzden tüm ekip arkadaşlarıma ve sıfır hatayla çıkmamızı sağlayan tüm çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Aldığımız belgeyle akreditasyonumuzun devam ediyor olması bizim bu işi çok iyi yaptığımızın da bir göstergesidir diyen Dura, devam eden yeni projelerimiz var. Denetimden sıfır hatayla çıkmamız bu projelerimizin bundan sonra devam etmesini de sağlamakta. Akreditasyon denetimleri ile firmaların bu işi ne derece yapabildikleri de ortaya çıkmakta. Akreditasyon denetiminden yüzümüzün akıyla çıkmamız bizim iyi projeler yaptığımızı, iyi işler çıkardığımızı da bize göstermekte. İAS firması tarafından akreditasyon denetimimiz gerçekleştirildi. İAS firması Amerikan akreditasyon firmalarından bir tanesi olup uluslar arası tanınılırlığı mevcuttur.

 Aldıkları akreditasyon belgesinin hem yurt içinde hem de yurt dışında yaptıkları tüm tank testlerinde geçerli olduğunu açıklayan Dura, akreditasyon uluslararası tanınırlıktır. Bu belge ile yaptığımız tank testlerinin uluslararası geçerliliği mevcuttur. Bu denetimler her yıl yapılır ve 3 yılda bir de büyük denetim yapılır. Bu sene yapılan denetim de 3 yılda bir yapılan büyük denetimdir. İnterpet olarak yaptığımız tüm işleri uluslararası standartlara göre yapmaya çalışan bir firma olduğumuzdan her şeyi en doğru bir şekilde yapmamız denetimlerden başarılı bir şekilde çıkmamızı sağlamakta. Tüm işlerimizi hatasız veya hata oranını en asgariye indirerek yapmaya çalışan bir firmayız. Bizim yaptığımız tank testlerindeki bütün algoritmalar, veriler merkez ofisde incelendikten sonra test raporları hazırlanır.  Akreditasyon denetiminden sıfır hatayla geçmemiz akaryakıt sektöründe İnterpet’e büyük avantaj sağlayacaktır.  Bu başarı İnterpet ailesinin bir başarısıdır. İnterpet olarak bundan sonra da farklılık yaratmaya devam edeceğiz dedi.

Bu haber 1759 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Mercedes-Benz Türk “Yılın En İnovatif Otomotiv Markası” seçildi... 17.01.2019
Motorcu Dostu Aytemiz Motobike İstanbul 2019’da ... 17.01.2019
AKO Aküyle Kışa Meydan Okuyun... 16.01.2019
Toru Un yeni filo yatırımında MAN TGS çekicileri tercih etti ... 16.01.2019
Continental’in Çözüm Ortakları Arasına Seyir Mobil de Katıldı... 16.01.2019
VI. İstanbul Karbon Zirvesi 9 Nisan’da gerçekleştirilecek... 16.01.2019
TPAO’ya 21 saha için petrol arama ruhsatı verildi... 16.01.2019
2018’de doğalgaz tüketimimiz yüzde 6 azaldı... 16.01.2019
Hedefler İçin İş Dünyası Platformu Kuruldu... 16.01.2019
Doğu Akdeniz Gaz Forumu 7 ülkenin katılımıyla kuruluyor... 16.01.2019
OPEC ve Müttefikler Üretim Kısıntısını Mart'ta Gözden Geçirecek... 16.01.2019

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.