Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

OMV 24. ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı´nın özel sponsoru

Güncelleme :30.04.2018

OMV Samsun Elektrik, 2-4 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul´da düzenlenecek 24. ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı´nın özel sponsoru oldu. OMV Samsun Elektrik ayrıca ICCI Enerji Ödülleri´ne de Platin Sponsor olarak destek veriyor.

OMV Samsun Elektrik Üretim A.Ş., enerji sektörünün en büyük markalarını buluşturan ICCI Powered by POWER-GEN - 24. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı´nın ana destekçileri arasında yer aldı. Türkiye´nin ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisinin yüzde 3´ünü üreten OMV Samsun Elektrik, bu yıl 24.sü düzenlenen Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı´nın özel sponsorluğunu üstlendi.

 OMV Samsun Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Korkut Öztürkmen, etkinliğin ilk günü `Doğalgaz Santrallerinin Gelecekteki Rolü´ konulu oturuma başkanlık edecek. TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı da olan Öztürkmen yine aynı gün `Sürdürülebilir Gelecek İçin Sürdürülebilir Enerji´ raporunun açıklanacağı TÜSİAD Özel Oturumu´na da konuşmacı olarak katılacak.

OMV Samsun Elektrik Genel Müdürü Öztürkmen ICCI Fuarı sponsorluğu hakkında şunları kaydetti: "Enerji sektörünün kalbinin attığı böylesi büyük bir etkinliğe OMV Samsun Elektrik olarak destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Sektörün güçlü oyuncularını bir araya getiren 24. ICCI POWER-GEN´de katılımcılarla birlikte enerjinin geleceğini tartışacağız. Teknolojiden sürdürülebilirliğe enerjiyi ilgilendiren tüm başlıklar farklı oturumlarda gündeme getirilecek. Sektörün tüm oyuncuları için ufuk açıcı bir etkinliğin sponsoru olmak bu açıdan bizim için çok önemli."

Enerji Ödülleri´ne Platin Sponsor

OMV Samsun Elektrik aynı zamanda Türkiye enerji sektörünün en önemli ödüllerinden biri olan ICCI Enerji Ödülleri´nin de Platin Sponsoru oldu. Türkiye´de ilk ve tek olan ve 2011´den bu yana her sene enerji sektörünün lider firmalarına verilen ödüller bu yıl 2 Mayıs Çarşamba akşamı düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

 Avusturya´nın en büyük halka açık enerji şirketlerinden biri olan OMV´nin 600 milyon euronun üzerinde bir yatırımla 2013 yılında Samsun´da faaliyete geçirdiği, 890 MWe´lık güce sahip doğal gaz kombine çevrim santrali, Samsun, Ordu, Amasya ve Sinop illerinin tüm enerjisini üretebilecek kapasitede. OMV Samsun Elektrik Santrali tek şaftlı, deniz suyu soğutmalı kombine çevrim teknolojisiyle Türkiye´nin en verimli ve esnek santrallerinden biri.

Bu haber 854 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Sabancı Holding ve Enerjisa’da Üst Düzey Atamalar ... 14.06.2018
Alpet yolda olmayı sevenlerin bayramda da yanında... 14.06.2018
Mepsan Genel Müdürü Osman Ersoy: Mepsan, yakıt sektörü için komple çözümler üreten bir teknoloji şirketi haline geldi ... 13.06.2018
49 ilin elektrik tüketimine eşit enerjiyi havaya savuruyoruz... 13.06.2018
TANAP'tan ilk gaz akışı başladı... 13.06.2018
Karsan, 2018 Yılının En Büyük Halk Otobüsü Teslimatını Sivas’a Yapıyor!... 13.06.2018
Girteka Logistics için 500 Adet DAF XF Kamyon ... 13.06.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.