Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

TOTAL OIL TÜRKİYE, bir saat iş durdurdu

Güncelleme :03.05.2018

 Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından iş kazalarının önlenmesi amacıyla 2003 yılından itibaren düzenli olarak kutlanan "Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü", TOTAL Oil Türkiye genel merkez, istasyon ve tesislerinde 11. kez kutlandı.

Total Oil Türkiye, Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü´nü genel merkezinde, tesislerinde, doğrudan işlettiği istasyonlarda ve tüm nakliye ve sevkiyat birimlerinde aynı anda düzenlediği etkinliklerle kutladı. Ayrıca, iş faaliyetlerinin daha güvenli bir şekilde sürdürülmesine dikkat çekmek ve emniyetli çalışma düzenini sağlamak amacıyla, tüm çalışma ortamlarında, 1 saatliğine tüm iş birimleri işlerini durdurdu.

 Önceki senelerde, "Müdahale Etmeye Cesaret Et", "Emniyet Benim için, Senin İçin, Hepimiz İçin" gibi sloganlarla emniyetli çalışma koşulları konusuna dikkat çeken TOTAL, bu seneki sloganını da "SEÇ Uygulamalarına Katkı" olarak belirledi.

 Genel merkezde, tüm çalışanların bir araya gelerek kutladığı Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü´nde, Total Oil Türkiye üst yönetimi bir önceki yılı değerlendirerek, 2018 yılında TOTAL çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliğine nasıl katkı sağlayabileceklerine dair bilgilendirmelerde bulundu.

 TOTAL Oil Türkiye Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Begüm Egesel, "Emniyet ve iş güvenliği kültürü TOTAL için her zaman en önemli konu olmuştur. TOTAL´in emniyet ve iş güvenliğine dair her zaman altını çizdiği ve kurum olarak benimsediği 12 Altın Kural´ı vardır. Bu kurallar tüm dünya genelinde gerçekleşen iş kazalarından edinilen tecrübelerle oluşturulmuş kurallardır. Yüksek riskli durumlardan kapalı alanlarda çalışmaya, koruyucu donanımdan yüksekte çalışmaya kadar birbirinden farklı risklerin ön görülerek etkin yönetilmesini sağlayan bu "12 Altın Kural"ı uygulayabildiğimiz sürece iş kazalarının önüne geçilecektir. Emniyet yönetim sistemlerimiz hepimizin evlerine sağ salim dönmesi için yegane prensibimiz olmaya geçmişte olduğu gibi aynı şekilde devam etmelidir.

 Kaza denilince akla sadece iş ortamındaki kazalar gelmemelidir. Biz burada şirket sorumluluğu çerçevesinde iş güvenliği eğitimlerini ve yatırımlarını yapmaya devam ediyoruz. Fakat insan olarak sadece çalışma ortamında bulunmuyoruz. İş arkadaşlarımdan ricam, burada öğrendiğiniz tüm bilgileri, tecrübeleri lütfen aile fertlerinizle, eşinizle ve dostlarınızla paylaşın. Emniyet bilincini dışarıda da yaymaya çalışalım. Bu bizlerin aynı zamanda insanlık görevi ve sorumluluğudur.

TOTAL olarak emniyet kültürümüzü yaymak ve edindiğimiz tecrübeleri ortak platformlarda paylaşmak için de çaba gösteriyoruz. Örneğin geçtiğimiz günlerde PETDER tarafından yayınlanan "Akaryakıt Sektöründe Yüksekte Çalışma Rehberi"ne iş arkadaşlarımız büyük bir katkı sağladı. SEÇ Komitesi tarafından hazırlanan bu rehberde yüksekte güvenli çalışma, ekipman ve sistemler, yüksekte çalışma planlaması ve ilgili mevzuat konularında detaylı bilgilere yer verildi" dedi.

TOTAL Oil Türkiye Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran, "Bugün, şu anda merkez ofisimizde olduğu gibi bütün tesislerimizde akaryakıt ikmalini durdurduk. Her ne kadar iş arkadaşlarımız kısa süreliğine işin durması ile ilgili bayilerimize hizmet vermede aksama olma riskine karşı endişeli olsa da, bizler farkındalık için bunu yapmak zorundayız. Bu bilinci, bu emniyet farkındalığını hep beraber yaşamazsak iş kazalarına dikkat çekemeyiz... Bugün sadece işi durdurmadık, aynı zamanda tesislerde ödül ve plaketler de verdik. İş kazası yaşamayan tesisleri ve bu tesislerde emniyet ve iş güvenliğine katkı sağlayarak öne çıkan iş arkadaşlarımızı onurlandırdık" dedi.

Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü, genel merkezin yanı sıra, TOTAL Oil Türkiye´nin kendi işlettiği istasyon ve tesislerde de geniş bir katılımla kutlandı.

 Yıl boyunca istasyonlarda emniyetli çalışma kültürünü yaşatan ve bu konuda katkı sağlayan personele ödüllerini TOTAL Oil Türkiye Satış Direktörü Göker Gürkaya verirken, tesislerdeki ödülleri ise TOTAL Oil Türkiye Strateji, İkmal ve Ticaret Direktörü Evrim Akalın ve diğer şirket yöneticileri takdim etti.

 Etkinliklere katılımın yoğun olduğu ve birbirinden farklı lokasyonlarda gerçekleşen organizasyonlarda; emniyet ve iş güvenliği kültürünün kurum içerisinde yaygınlaşması için çalışan SEÇ-K Müdürü Tolga Kaymaz, "Amacımız, çalışırken yaşanan başka iş kazalarından dersler çıkararak, yönetmelik ve standartlarımız çerçevesinde operasyonlarımızı başarı ile sürdürmektir. Aldığımız bu yüksek önlemler ile 2017 yılında şirketimizde ölümlü ya da ağır yaralanmalı bir kaza meydana gelmemiştir" diyerek bu konunun önemine dikkat çekti.

 Total Oil Türkiye, Türkiye'nin 5. büyük akaryakıt şirketidir. Türkiye´de Eurodiesel ve mobil ödemenin öncüsü olan Total, Türkiye´de yaklaşık 500 istasyondan oluşan dağıtım ağı ile müşterilerine kaliteli hizmet ve yüksek performanslı ürünler sunmaktadır. Şirket, geniş istasyon ağının yanı sıra lojistik açıdan çok güçlü bir alt yapıya sahip olup Gebze, Aliağa ve Samsun'da akaryakıt, Yarımca, Ankara ve Aliağa'da LPG olmak üzere toplam yaklaşık 300 bin m3 kapasiteli tesisleri ile dünya standartlarında depolama ve dağıtım hizmeti sağlamaktadır.

 Nisan 2016 tarihinde Demirören Holding bünyesine katılan Total Oil Türkiye, müşterilerine yenilikçi hizmetler sunmaya ve sektöründe ilkleri gerçekleştirmeye devam ederek pazardaki payını güçlendirmeyi sürdürecektir.

Bu haber 1312 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Mercedes-Benz Türk geleceğin yıldız gençlerini destekliyor... 19.05.2019
Total Oil Turkiye, motosiklet tutkunları ile birlikte Samsun’a dogru yola cıkıyor... 17.05.2019
Brisa: Artan sıcaklıklar, emniyetli ve verimli bir sürüş için yaz lastiğine geçişin habercisi... 17.05.2019
Seyid Lojistik, Volvo Trucks çekicilerle filosunu güçlendirdi... 17.05.2019
Turcas’ta 2019 hedefi: Geleceğe yatırım... 16.05.2019
BP Türkiye’nin yeni Ülke Başkanı Joe Murphy oldu... 16.05.2019
TANAP Tarafından Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesi ile Tekirdağ’da Otizm Atölyeleri!... 16.05.2019
Castrol Ford Team Türkiye, Akdeniz Rallisi’nde sezonun ilk toprak rallisini kazanmak için yarışacak... 16.05.2019
OPET, gerçek bir ‘Kadın Gücü’ hikayesi ile Altın Effie’nin sahibi oldu ... 16.05.2019
Tırsan, Sarp Intermodal’e 200 adetlik filo teslimatının 120 adedini gerçekleştirdi... 16.05.2019

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.