Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Ekonomi ve Lojistik Zirvesi’nden TOTAL’e “Yılın Lojistik Yöneticisi” Ödülü

Güncelleme :15.05.2018

 3. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi, "Dijital Dönüşüm, Ekonomide Yeni Fırsatlar ve Lojistik Sektörü" başlığı altında, 14 Mayıs 2018 tarihinde, İstanbul’da düzenlendi. Zirve'de TOTAL Oil Türkiye A.Ş. Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran, Tehlikeli ve Kimyevi Maddeler Lojistiği ve ADR” konulu oturumda konuştu. Enerji ve akaryakıt sektörü ile tehlikeli madde taşımacılığı hakkında değerlendirmelerde bulunan Taşkıran, ayrıca “Yılın Lojistik Yöneticisi” ödülüne layık görüldü.

2016 yılından itibaren düzenlenen, iş, ekonomi dünyası, kamu ve lojistik sektörünü bir araya getiren Ekonomi ve Lojistik Zirvesi’nin, bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi. 

 Zirve’nin açılış konuşmasını UTIKAD Başkanı Emre Eldener yaptı. Zirve’de Dijital ekonomi ve Endüstri 4.0’ın ortaya çıkardığı yeni fırsatlar, şirketlerin bu süreçte nasıl konumlandıkları ve dijitalleşmenin iş modellerine etkileri ele alındı.

 Lojistik sektörünü yakından ilgilendiren önemli konuların da masaya yatırıldığı zirvede, TOTAL Oil Türkiye A.Ş. Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran, akaryakıt sektörünün mevcut durumu ile tehlikeli ve kimyevi madde taşımacılığını değerlendirdi. Taşkıran konuşmasında, Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile taşınmasına dair Avrupa Anlaşması (ADR) ve diğer sözleşmeler hakkında bilgi verirken, TOTAL Oil Türkiye’nin bu konuda gerçekleştirdiği uygulamalara da değindi.

 Dünyada tehlikeli maddelerin taşınmasında gerçekleşen kazalar, yaşanan can ve mal kayıpları sonucunda ADR’nin gelişiminin ve uygulanmasının kaçınılmaz olduğundan söz eden Taşkıran, mevzuata uygun olmayan taşımacılık sonucunda 1978 yılında İspanya’da yaşanan ve 217 kişinin ölümü ve 200 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan tanker kazası örneğini verdi. ADR’nin şu ana kadar neler kazandırdığı ve gelecekte neler kazandıracağı konularına da değinen Taşkıran, ayrıca uygulama esnasında karşılaşılan zorlukları da anlattı. TOTAL’in sektörde her zaman ilklere imza attığını ve sektöre öncü olduğunu ifade eden Taşkıran, TOTAL olarak bu konuda gerçekleştirdikleri uygulamalara dair Araç takip ve Kamera Sistemi ve sevkiyat yaptıkları 65.000 km lik rotanın risk analizlerinin çıkartılmış olmasını  ve bunun da araçlara dijital yüklenerek otomatik uyarı sistemlerini geliştirdiklerini örnekler arasında sıraladı. Taşkıran ilave olarak, sektördeki dijitalleşmenin  Endüstri 4.0 için  hızlı bir adım olduğuna değindi ve TOTAL'in Terminal ve Tedarik Zinciri alanlarında bu konuyu destekleyecek gerekli alt yapıyı kurmaya devam ettiğini belirtti.

 Yılın Lojistik Yöneticisi Ödülü, TOTAL Oil Türkiye A.Ş. Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran’a verildi

 Ekonomi ve Lojistik Zirvesi kapsamında Yılın Lojistik Ödülleri de dağıtıldı. Lojistik sektörünün önemli isimlerini bir araya getiren gala gecesinde farklı kategorilerde verilen ödüller sahiplerini buldu. Hem farklı sektörlerden, hem de lojistik ve taşımacılık sektöründen yetkililerin verdiği oylarla belirlenen başarı ödüllerinde TOTAL Oil Türkiye A.Ş. Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran ‘Yılın Lojistik Yöneticisi’ ödülüne layık görüldü. Taşkıran, ödülünü TÜRKLİM Yönetim Kurulu Başkanı ve Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen’in elinden aldı.

 TOTAL Oil Türkiye A.Ş. adına bu ödülü almaktan gurur duyduğunu belirten Taşkıran, yaptığı konuşmada başarı ile gerçekleştirilmiş olan 3. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi için UTA Lojistik Dergisi Yöneticilerine teşekkür etti.

Bu haber 1011 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Lassa, Binlerce Uzun Yol Şoförüyle Bir Araya Geldi... 21.09.2018
OKT Trailer, Yeni Marka Konumlandırmasıyla IAA 2018’de!... 21.09.2018
Kadoil bayileriniden geleneksel Odessa çıkartması... 21.09.2018
Çiftay İnşaat’a 150 Adet Yeni Mercedes-Benz Araç Teslim Edildi... 21.09.2018
TORA SEÇ 4.0... 21.09.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.