Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

DB Tarımsal Enerji’den Tarım Fuarında Yerli Ürünler ile Milli Enerji Vurgusu

Güncelleme :22.05.2018

Türkiye’nin EPDK Biyodizel İşleme Lisansı’na sahip ilk tedarikçisi olan DB Tarımsal Enerji, tarım fuarında 4 gün boyunca sektörün öncü firmaları ile birlikte yer aldı
 

Türkiye’nin tek uygulamalı tarım fuarı olan DLG-ÖÇP Tarla Günleri, 8 yıl aradan sonra Trakya Bölgesi Lüleburgaz/ Büyükkarıştıran’da gerçekleştirildi. Türkiye’nin EPDK Biyodizel İşleme Lisansı’na sahip ilk tedarikçisi olan DB Tarımsal Enerji,  sektörün öncü firmaları ile birlikte 4 gün süresince fuardaki yerini aldı.

Türkiye’de ve Dünyada tarımın gelişimi ve büyümesi için yeni ürünlerin, teknolojilerin ve gelişmelerin sergilendiği fuar, özel sektör, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve üreticileri bir araya getirdi. DB Tarımsal Enerji yetkilileri tarafından  ziyaretçilere, enerji tarımı ve yağlı tohum üretimi ile ilgili iş modeli anlatıldı.  Fuar alanında Ketencik, Aspir ve Kanola yağlı tohum bitki türlerinin ekiminin yapıldığı , DB Tarımsal Enerji’nin demonstrasyon bahçeleri, ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı.  DB Tarımsal Enerji Tarımsal Projeler Ekibi, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen çiftçiler ile birebir görüşmeler gerçekleştirerek,  ekili alanlarda sertifikalı yağlı tohumlar ve  uygulamalarına ilişkin teknik bilgiler aktardı. Türk tarım sektörünü bir araya getiren bu tür etkinlerin bilgi alışverişi yoluyla tarımın sürdürülebilirliğine önemli katkılar sunduğunun altını çizen DB Tarımsal Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Borovalı, “Üretiminde yerli tarım ürünleri kullanma zorunluluğu bulunan biyodizel sektöründe DB Tarımsal Enerji olarak, her yıl devlet desteği ile  sözleşmeli tarım projelerinin hayata geçirilmesine  destek veriyoruz. Fuar süresince, dışa bağımlılığın azaltılması ve nadasa bırakılmış toprakların yağlı tohum bitkileri ile yeşermesi için ciddi bir potansiyel olarak gördüğümüz iş modelimizi ziyaretçilere anlattık, teknik bilgiler verdik” dedi. Türk çiftçisi ve Türk ekonomisinin kazanması için yerli ürünler ile milli enerji üretiminin önemini vurgulayan Borovalı, her yıl yüz binlerce dönüm toprağın yağlı tohum bitkileriyle yeşermesine katkı sunduklarını ifade ederek, Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdikleri çalışmalar ile yatırımların artarak devam etmesini hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

Bu haber 1298 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Mercedes-Benz Türk geleceğin yıldız gençlerini destekliyor... 19.05.2019
Total Oil Turkiye, motosiklet tutkunları ile birlikte Samsun’a dogru yola cıkıyor... 17.05.2019
Brisa: Artan sıcaklıklar, emniyetli ve verimli bir sürüş için yaz lastiğine geçişin habercisi... 17.05.2019
Seyid Lojistik, Volvo Trucks çekicilerle filosunu güçlendirdi... 17.05.2019
Turcas’ta 2019 hedefi: Geleceğe yatırım... 16.05.2019
BP Türkiye’nin yeni Ülke Başkanı Joe Murphy oldu... 16.05.2019
TANAP Tarafından Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesi ile Tekirdağ’da Otizm Atölyeleri!... 16.05.2019
Castrol Ford Team Türkiye, Akdeniz Rallisi’nde sezonun ilk toprak rallisini kazanmak için yarışacak... 16.05.2019
OPET, gerçek bir ‘Kadın Gücü’ hikayesi ile Altın Effie’nin sahibi oldu ... 16.05.2019
Tırsan, Sarp Intermodal’e 200 adetlik filo teslimatının 120 adedini gerçekleştirdi... 16.05.2019

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.