Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

DB Tarımsal Enerji’den Tarım Fuarında Yerli Ürünler ile Milli Enerji Vurgusu

Güncelleme :22.05.2018

Türkiye’nin EPDK Biyodizel İşleme Lisansı’na sahip ilk tedarikçisi olan DB Tarımsal Enerji, tarım fuarında 4 gün boyunca sektörün öncü firmaları ile birlikte yer aldı
 

Türkiye’nin tek uygulamalı tarım fuarı olan DLG-ÖÇP Tarla Günleri, 8 yıl aradan sonra Trakya Bölgesi Lüleburgaz/ Büyükkarıştıran’da gerçekleştirildi. Türkiye’nin EPDK Biyodizel İşleme Lisansı’na sahip ilk tedarikçisi olan DB Tarımsal Enerji,  sektörün öncü firmaları ile birlikte 4 gün süresince fuardaki yerini aldı.

Türkiye’de ve Dünyada tarımın gelişimi ve büyümesi için yeni ürünlerin, teknolojilerin ve gelişmelerin sergilendiği fuar, özel sektör, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve üreticileri bir araya getirdi. DB Tarımsal Enerji yetkilileri tarafından  ziyaretçilere, enerji tarımı ve yağlı tohum üretimi ile ilgili iş modeli anlatıldı.  Fuar alanında Ketencik, Aspir ve Kanola yağlı tohum bitki türlerinin ekiminin yapıldığı , DB Tarımsal Enerji’nin demonstrasyon bahçeleri, ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı.  DB Tarımsal Enerji Tarımsal Projeler Ekibi, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen çiftçiler ile birebir görüşmeler gerçekleştirerek,  ekili alanlarda sertifikalı yağlı tohumlar ve  uygulamalarına ilişkin teknik bilgiler aktardı. Türk tarım sektörünü bir araya getiren bu tür etkinlerin bilgi alışverişi yoluyla tarımın sürdürülebilirliğine önemli katkılar sunduğunun altını çizen DB Tarımsal Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Borovalı, “Üretiminde yerli tarım ürünleri kullanma zorunluluğu bulunan biyodizel sektöründe DB Tarımsal Enerji olarak, her yıl devlet desteği ile  sözleşmeli tarım projelerinin hayata geçirilmesine  destek veriyoruz. Fuar süresince, dışa bağımlılığın azaltılması ve nadasa bırakılmış toprakların yağlı tohum bitkileri ile yeşermesi için ciddi bir potansiyel olarak gördüğümüz iş modelimizi ziyaretçilere anlattık, teknik bilgiler verdik” dedi. Türk çiftçisi ve Türk ekonomisinin kazanması için yerli ürünler ile milli enerji üretiminin önemini vurgulayan Borovalı, her yıl yüz binlerce dönüm toprağın yağlı tohum bitkileriyle yeşermesine katkı sunduklarını ifade ederek, Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdikleri çalışmalar ile yatırımların artarak devam etmesini hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

Bu haber 1070 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Krone’nin de Katılımcı Olduğu Alman Milli Birlik Günü Ankara’da Kutlandı... 19.10.2018
SOCAR’ın dev yatırımı STAR Rafineri açıldı... 19.10.2018
Tırsan, Ankara Lojistik Zirvesi’nde Sektörle Buluştu ... 19.10.2018
Scania, Lojistik Zirvesinde CNG’li Modelini tanıttı ... 19.10.2018
Opet AdBlue’ya Ambalajda ‘Altın Ödül’... 19.10.2018
Kadoil’de Çalışan Sadakati ve Şirket Kültürü Etkinlikleri Beğeni Topluyor... 19.10.2018
Alpet’e sosyal sorumluluk ödülü... 19.10.2018
Mercedes-Benz Türk’te Hackathon Heyecanı HACK.ISTANBUL ile Başlıyor!... 19.10.2018
Michelin, Omsan Lojistik ve BP Türkiye çalışanlarına lastik eğitimi verdi ... 19.10.2018

 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.