Haber Ekonomi
06 Şubat 2012
Pazartesi
16:14:44

Haberler > Akaryakıt Başlıkları

Fortune 500 ‘e Kadooğlu Holding damgası

Güncelleme :05.07.2018

Kadooğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kadoil ve Kadooğlu Yağ , Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketlerini belirleyen Fortune 500’ün arasında yer alarak başarılarını sürdürdü.  
 

Türkiye’nin köklü kuruluşlarından Kadooğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kadoil ve Kadooğlu Yağ , Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketlerini belirleyen Fortune 500’ün arasında yer alarak başarılarını sürdürdü.  Kadooğlu Holding’in akaryakıt ve LPG dağıtım sektöründe faaliyet gösteren şirketi Kadoil. 2017 sonuçlarına göre bir önceki yıla oranla 6 basamak yükselerek 130’uncu sırada yer aldı.


Fortune 500 Türkiye 2017 araştırmasında Türkiye’nin önde gelen akaryakıt ve LPG dağıtım şirketi Kadoil Türkiye sıralamasında 130’uncu sırada yer alarak ismini listeye yazdırdı. İhracatını şampiyonluğu ile önde gelen şirketler arasında yer alan Kadooğlu Yağ ise Fortune 500 Türkiye listesinde 399’uncu sırada yer alma başarısı gösterdi.


Kadoil ve Kadooğlu Yağ’ın sıralamaya girdiği Fortune 500’ü değerlendiren Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Kadooğlu, “Üretim ve istihdamın arttırılarak ülke kalkınmasına daha fazla katkı sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.   Üretimin ve istihdamın arttırılması yönünde yatırımlarının devam ettiğini ifade eden Kadoolğu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Kadooğlu Fortune 500’de Kadooğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren iki şirketin yer almasının kendileri için gurur kaynağı olduğunu ifade etti. Kadooğlu yaptığı değerlendirmede, “Petrol ve yağ alanında Türkiye’de iç piyasa pazar payımızın arttırılması yönünde ciddi çalışmalarımız sürüyor. Yeni yapılanmamızın olumlu dönüşlerini alıyoruz. Yurtiçi bayi ağımızı geliştirdik. Modern teknolojiye yönelik yatırımlarımız devam ediyor. Ülke kalkınmasına kendi sektörlerimizde katkı sağlamak, yüksek teknolojiye dayalı üretimin arttırılması, beraberinde istihdamın da geliştirilmesi için çalışıyoruz. Fortune 500 listelerinde iki şirketimizin yer alması elbette bizler için büyük onur kaynağıdır. Önümüzdeki yıllarda sıralamada ki yerlerimizin daha yukarıya çıkması için gerekli çalışmaları yürütüyoruz.’’ açıklamalarında bulundu.

Öte yandan, Türkiye'deki büyümesini sürdürerek yatırımlarını yurtdışı piyasasında arttıran Kadooğlu Yağ İSO (İstanbul Sanayi Odası) tarafından hazırlanan 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2017 Araştırması'nda da listede 307’inci sırada yer alarak başarısını sürdürdü.

Kadooğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren şirketler sağladıkları istihdam ve katma değer yanında ihracatta da isminden sıkça söz ettiriyor. Kadooğlu Holding, bünyesindeki şirketler ile birlikte doğrudan 1.350 dolaylı olarak da 7 bin kişinin çalıştığı, dünyada 55’i aşkın ülke ile ticari ilişkileriyle ülke kalkınmasına katma değer sağlarken Türkiye’nin sanayisine ve ülkenin yurt dışında tanıtımına önemli katkılar sağlayan Türkiye’nin köklü kuruluşları arasında yer alıyor.

 

Bu haber 1093 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Türkiye’nin en büyük yeşil enerji kredisini alan Akfen Yenilenebilir Enerji’ye iki ödül... 22.02.2019
Mercedes-Benz Türk’e Sanatla Terapi Özel Ödülü ... 22.02.2019
2018’de Brisa: Dengeli Büyüme İhracatta Dolar Bazında %26 artış İşletme Sermayesi Devir Hızı iki katına çıktı... 22.02.2019
Türkiye’nin Öncü Lojistik Firmalarından Can Uluslararası Nakliyat, Yine Tırsan dedi ... 22.02.2019
Tüpraş’ın Ar-Ge projesi, AB Horizon 2020’den tek seferde en yüksek teşviği almaya hak kazandı... 22.02.2019

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.