Haber Ekonomi


Haberler > LPG Başlıkları

EPDK enerji uzman yardımcıları UGETAM’da

Güncelleme :20.05.2016

EPDK 11. Grup Enerji Uzman Yardımcıları, UGETAM tesislerinde “Doğal Gaz ve Enerji Sistemleri Bilgilendirme Programı”na katıldılar.
 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 11. Grup Enerji Uzman Yardımcıları, UGETAM tesislerinde “Doğal Gaz ve Enerji Sistemleri Bilgilendirme Programı”na katıldılar. EPDK Yönetim Geliştirme ve Eğitim grup Başkanı Mahmut Adil Savaş koordinatörlüğünde 36 Enerji Uzman Yardımcısının katıldığı program altı gün sürdü.
 
EPDK İnsan Kaynakları Daire Başkanı Engin Karahan’ında ilerleyen günlerde katıldığı programın ilk gününde, UGETAM Genel Müdürü Serkan Keleşer’in UGETAM Faaliyetleri ve Enerji Sektörüne yönelik değerlendirmeleriyle başladı. Serkan Keleşer; UGETAM olarak, ulusal ve uluslararası projeler ile ülkemizin gelişimine katkıda bulunuyoruz. Faaliyetlerimize ilişkin kurum ve kuruluşlardan aldığımız yetkiler ile kalite standartlarımızı dahada yükselterek hizmet alanımızı her geçen gün dahada genişletmekteyiz.”diyen Keleşer, “özelliklede EPDK’dan aldığımız yetki kapsamında birlikte yapmış olduğumuz çalışmalar, sektörel bazda tarafımıza duyulan güveni daha da artırmıştır.” dedi.
 
Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Hüseyin Bulundu ve İnceleme Tespit ekibi,  Doğal Gaz Dağıtım Sektörü Muayene Hizmetleri hakkında yaptıkları sunumun ardından UGETAM tesisleri gezildi.
 
Daha sonraki günlerde konularında uzman UGETAM eğitimcileri tarafından; Doğal Gaz Sayaçları ve Mevzuatı,  Regülâtörler Test İşlemleri, Pe Malzemesi Test İşlemleri, İş Sağlığı Ve Güvenliği, Doğal Gaz Yangınlarına Müdahale Teknikleri, Kontrolsüz Gaz Çıkışlarına Müdahale Tekniklerine ilişkin konular teorik ve uygulamalı olarak sunuldu. Bu uygulamalarda her katılımcı birebir uygulamalara katılarak doğal gaza müdahale etme imkânı buldular. Ayrıca konularına ilişkin teknik gezilerde yapılarak yerinde incelemeler yapıldı.
 
GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan: “UGETAM doğalgaz sektörünün güvencesidir.”

 
Program kapsamında GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan UGETAM’ı ziyaret etti. Genel Müdür Serkan Keleşer ve Stratejik Planlama ve Kurumsal ilişkiler Müdürü Hüseyin Bulundu ile baş başa görüşerek sektöre yönelik değerlendirmeler yaptı. GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, ziyarete ilişkin yaptığı değerlendirmede UGETAM’ın enerji sektöründe yaptığı çalışmalar ile Türkiye için bir değer olduğunu belirtti. Yaşar Arslan; “UGETAM, kalite standartları kapsamında ki çalışmaları ile sektörümüze güven vermektedir. Sektörün bütünlüğü açısından yaptığı bu programlar ile her zaman öncü olmuştur. Her zaman ileriyi hedefleyen değerli UGETAM yöneticilerini kutluyorum.”  diyen Arslan; “UGETAM doğalgaz sektörünün güvencesidir” dedi.
 
GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan EPDK Enerji Uzman Yardımcıları ile de bir araya gelerek Enerjinin Dünü, Bugünü, Yarını ile Yasal Mevzuatlar hakkında bilgiler verdi. Başkan Yaşar Arslan, EPDK Enerji Uzman Yardımcılarına sektördeki 30 yıllık birikimini objektif olarak paylaştı.
 
Programların sonunda UGETAM Genel Müdürü Serkan Keleşer ve diğer yöneticiler tarafından tüm katılımcılara sertifika ve günün anlamına ilişkin plaket verildi.
 

 

 

Bu haber 6069 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Aras Kargo’dan huzurevi sakinlerine bayram sürprizi... 15.05.2021
Karsan’dan Mersin’e 30 Adetlik CNG’li Menarinibus Citymood Teslimatı!... 15.05.2021
Tüpraş, Sokak Hayvanlarının Yiyecek İhtiyacı için Desteğini Sürdürüyor... 15.05.2021
İklim değişikliği ile mücadelede her yıl 4,4 trilyon dolar temiz enerji yatırımı gerekiyor... 15.05.2021
Karadeniz Holding Lübnan’da elektrik üretimini durdurdu... 14.05.2021
Dönmez: "Türkiye'nin kurulu gücünün % 50'den fazlası yenilenebilir kaynaklardan"... 14.05.2021
IEA Başkanı Fatih Birol: “Jeotermal ve hidroelektrik daha fazla dikkat gerektiriyor”... 14.05.2021
İsrail, olası roket saldırılarını bekleyerek Tamar gaz sahasını kapattı... 14.05.2021
Siemens Energy Türkiye Üst Yöneticisi Dinçer: Gelecekte hidrojen ihraç eden bir ülke olabiliriz... 14.05.2021
ABD'de saldırıya uğrayan petrol hattının yeniden açılması için korsanlara 5 milyon dolar ödendiği iddiası... 14.05.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.