Haber Ekonomi


Haberler > LPG Başlıkları

İsrail, olası roket saldırılarını bekleyerek Tamar gaz sahasını kapattı

Güncelleme :14.05.2021

 İsrail Enerji Bakanı İsrail’in saldırılarına misilleme olarak ateşlenen roketlerin ortasında kalacak güç kaynağını korumak için önlemler aldıklarını açıkladı

Hamas'ın roket saldırılarının ardından, petrol şirketi Chevron yaptığı açıklamada, İsrail Enerji Bakanlığı'nın talimatıyla İsrail kıyısındaki bir gaz platformunu kapattığını söyledi.

İsrail gazetesi Yediot Aharonot, Enerji Bakanı Yuval Steinitz'in Salı günü Tamar sahasındaki platformu kapatma emrini "enerji sektöründeki güvenlik görevlileri ve uzmanlarıyla dikkatli istişarelerde bulunduktan sonra" yayınladığını bildirdi.

Bakanlık, İsrail genelindeki endüstriyel tesislere elektrik sağlamak için sürekli gaz arzını sağlamak ve elektrik arzının kesintiye uğramamasını sağlamak için çeşitli adımlar attığını söyledi.

Devlete ait televizyon kanalı Kan'a göre Salı günü Gazze Şeridi'nden atılan bir füzenin isabet almasının ardından Aşkelon ve Eilat'ı birbirine bağlayan petrol boru hatlarında büyük bir yangın çıktı.

Tamar, Akdeniz'de, Hayfa'nın yaklaşık 90 kilometre (56 mil) batısında bulunan bir doğal gaz sahasıdır. Yılda yaklaşık 10 milyar metreküp gaz pompalıyor.

Bu hafta Filistinli direniş grupları, İsrail'in Kudüs ve Gazze Şeridi'ne karşı beşi kadın ve 16'sı çocuk olmak üzere 65 kişiyi öldüren ve 165 kişiyi daha yaralayan tekrarlanan saldırılarına yanıt olarak yaklaşık 60 roket fırlattı.

Bu haber 985 kere okunmuştur.
En Son Eklenen Başlıklar
Başkan Nuhoğlu Lojistik Şehri Mersin’den Seslendi: “Birilerinin menfaatine çalışanlara bu yapı izin vermez”... 18.06.2021
Fernas, Asis teknolojileri ile akaryakıt yönetim altyapısını güçlü hale getirdi... 18.06.2021
Yatırım bütçesiz enerji verimliliği projeleri nasıl yapılabilir?... 18.06.2021
Tüpraş’ta, Emniyetli Çalışma İçin Robotlar da İş Başında ... 18.06.2021
MASFED Başkanı Aydın Erkoç Güven Tazeledi... 18.06.2021
Bakan Dönmez`den elektrik üretimi değerlendirmesi... 18.06.2021
Enerjisa’nın çocuklara tasarruf bilinci aşılayan projesine Sosyal Fayda ödülü... 18.06.2021

 

 
 
 
 

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. EKONOMİ YAYINCILIK PAZR.SN.VE TİC.LTD.ŞTİ.